Oaza Nowego Życia II stopnia

Oaza Nowego Życia II°
14 – 30 lipca 2015r
Lipnica Wielka, Orawa
koszt uczestnictwa: 899 zł* (plus koszty dojazdu)
dojazd autokarem z Poznania i powrót do Poznania
Zgłoszenia na oazy

Oaza Nowego Życia II° stanowi podsumowanie pierwszego roku formacji deuterokatechumenalnej. Ukazuje ona podstawowy cel formacji: świadomą i zaangażowaną odnowę Przymierza z Bogiem zawartego w sakramencie chrztu. Rozważania podejmowane podczas rekolekcji koncentrują się na odkryciu obecności paschalnej Tajemnicy Chrystusa w sakramentach Kościoła oraz odkryciu drogi stałego wychodzenia z niewoli grzechu ku doskonałej realizacji ideału Nowego Człowieka. Oba nurty wychodzą z rozważania Exodusu – Wyjścia Izraela z Egiptu.
Kulminacyjnym przeżyciem ONŻ II o jest celebracja Misterium Paschalnego. Uczestnik ma wówczas odkryć swoje egzystencjalne włączenie się w tajemnicę paschalną Chrystusa i przyjąć konsekwencje tego faktu, to znaczy zobaczyć swoje życie jako nieustanny Exodus, dokonując się w stałej współpracy z Boskim Mistrzem.

Program Oazy Nowego Życia przewiduje m.in. codzienną modlitwę, przeżywanie Eucharystii, wspólne śpiewy, spotkania w małej grupie, pogodny wieczór, wyprawy odkrywcze, Namiot Spotkania i  Szkołę Modlitwy.

Lipnica Wielka jest jedną z największych wsi na górnej Orawie Polskiej, krainie geograficzno-historycznej położonej między masywem Babiej Góry (1725 m n.p.m.), przełęczą Beskid, rzeką Czarny Dunajec oraz południową granicą ze Słowacją. Lipnica Wielka otoczona od południa (granica ze Słowacją) i północnego-zachodu (Babiogórski Park Narodowy) lasami (dominacja sosen i świerków), posiada zdrowe i czyste powietrze. Od południa przylega do niej Jezioro Orawskie.

Ośrodek rekolekcyjny w Lipnicy

Zgłoszenia na oazy

Oaza nie jest kolonią, obozem czy inną formą wypoczynku dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim przeżyciowymi rekolekcjami realizowanymi według charyzmatu Ruchu Światło-Życie powierzonego Sł. Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu dla odnowy Kościoła.

* Cena obowiązuje przy zgłoszeniu do końca maja. Po tym terminie koszt wzrasta o 30 zł.