Oaza Nowej Drogi I stopnia 2018

Oaza Nowej Drogi I°
29 czerwca – 15 lipca 2018 r
Pietrowice, Góry Opawskie
koszt uczestnictwa: 799 zł* (plus koszty dojazdu)
wspólny dojazd do Pietrowic i powrót do Poznania

Nazwa „Oaza Nowej Drogi” określa etap formacji przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i nawiązuje do takich biblijnych pojęć, jak: „nowe życie” i „nowy człowiek” oraz do terminu: „droga” – którym określano chrześcijaństwo w czasach apostolskich.

Oaza Nowej Drogi I stopnia jest formą przeżyciowych rekolekcji zamkniętych dla młodzieży w wieku od lat 13. Celem OND I stopnia jest porządkowanie wnętrza człowieka przez refleksję nad podstawowymi atrybutami człowieczeństwa oraz spojrzenie w przyszłość drogi życiowej uczestników oczyma wiary. Rekolekcje te są próbą rozpoznania własnej tożsamości i porządkowania swojego życia; badania: kim ja jestem jako chrześcijanin? Program Oazy Nowej Drogi przewiduje m.in. codzienną modlitwę, przeżywanie Eucharystii, wspólne śpiewy, spotkania w małej grupie, zdobywanie sprawności, pogodny wieczór, wyprawy odkrywcze i poznawcze.

Pietrowice to miejscowość położona w województwie opolskim, w powiecie głubczyckim, w południowo-wschodniej części Gór Opawskich

Schronisko w Pietrowicach

Zgłoszenia na oazy
Zasady zgłoszeń

Oaza nie jest kolonią, obozem czy inną formą wypoczynku dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim przeżyciowymi rekolekcjami realizowanymi według charyzmatu Ruchu Światło-Życie powierzonego Sł. Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu dla odnowy Kościoła.

* Cena obowiązuje przy zgłoszeniu do końca maja. Po tym terminie koszt wzrasta o 30 zł.

Zgłoszenia na oazy