Módl się z nami podczas 55. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu!

W dniach 27.02 – 5.03.2022 r. w sposób szczególny podejmijmy modlitwę w intencji trzeźwości naszego narodu, pamiętając, że: „Trzeźwość (…) to nade wszystko troska o życie wieczne naszych sióstr i braci. (…) A zatem Chrystus posyła nas, byśmy obudzili się ze snu i wyszli nie tylko do tych, którzy, utracili wolność, ale nade wszystko wychodzili do tych, którzy mogą ją utracić. Byśmy umacniali mocnych” (ks. bp. T. Bronakowski).

Zamówmy Mszę w parafii, poprowadźmy rozważania drogi krzyżowej, adorację lub inną modlitwę w intencji osób zniewolonych oraz zagrożonych zniewoleniem. Wyłóżmy Deklaracje KWC w kościele. Podajmy dłoń tym, którzy nie mogą powstać o własnych siłach!

Jeżeli planujecie takie działanie, potrzebujecie pomocy lub materiałów – dajcie nam znać: .

Modlitwy i rozważania dedykowane na 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość znajdziecie w „Vademecum Apostolstwa Trzeźwości” na 2022 rok, które dostaje każdy proboszcz. Do Waszej dyspozycji oddajemy także zeszłoroczne Vademecum (do pobrania tutaj) oraz inne przykładowe modlitwy i rozważania z lat poprzednich (do pobrania tutaj – plik zaktualizowany).

Nie lękajcie się!