12 czerwca 2021 r. Diecezjalna Oaza Matka

W sobotę 12 czerwca o godz 10.00 rozpocznie się Diecezjalna Oaza Matka ( DOM  ) w dolnym kościele NNMP w Poznaniu oś. Bohaterów II Wojny Światowej 88. W programie przewidziana jest uroczysta Msza Św. , oraz błogosławienie moderatorów i animatorów oaz rekolekcyjnych.

 

DOM gromadzi przede wszystkim tych, którzy w wakacje pojadą na rekolekcje letnie – jako uczestnicy czy diakonia, ale to również wielkie wołanie do Ducha Świętego, aby działał w sercach uczestników Oaz.

Diecezjalna Oaza Matka jest  okazją do wprowadzenia w temat bieżącego roku formacyjnego, PRAWDA, KRZYŻ ,WYZWOLENIE, który rozpoczął się od Centralnej Oazy Matki.

Jeżeli ktoś czuje się członkiem Ruchu, powinien uczestniczyć w tym wydarzeniu (w miarę swoich możliwości, oczywiście). Z jednej strony, to ostatni moment, by zdecydować się na uczestnictwo w rekolekcjach – w DOM biorą udział bowiem zarówno ci, którzy jadą na wakacyjne rekolekcje oazowe, a także ci, którzy się jeszcze wahają. Kto wie, może Duch Święty poruszy czyjeś serce i tak zacznie się jego wielka przygoda z Bogiem…

Z drugiej strony, nawet jeśli nie wybieram się na rekolekcje, pozostaję w łączności z moimi braćmi i siostrami w wierze, z którymi współdziałam właśnie w Ruchu Światło-Życie. Mogę ofiarować swój czas i modlitwę, prosząc Boga o liczne owoce oaz wakacyjnych, o bezpieczeństwo dla uczestników, o światło Ducha dla diakonii, jak i wreszcie o Boże wakacje także dla samego siebie.