28 luty 2020 r. Dzień modlitwy o trzeźwość z promocją KWC. 

Obecny rok formacyjny w Ruchu Światło -Życie „Wolni i wyzwalający” i 40-ta rocznica proklamowania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, w obecności św. Jana Pawła II 8 czerwca 1979 roku w Nowym Targu podczas Jego pielgrzymki do Ojczyzny, są pretekstem do zadumy i odpowiedzią na pytanie. Jakie owoce przynosi dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w naszym życiu, Ruchu, w naszej Ojczyźnie? Warto w tym miejscu przytoczyć cytat refleksji na ten temat jednego z oazowiczów: „Na podstawie druzgocących statystyk trzeba w końcu uznać, że KWC poniosła klęskę. Jej przyczyna jest opisana w Podręczniku KWC (1979) w rozdziale Strategia: >> Pierwszym zadaniem strategicznym jest zawsze mobilizacja, czyli zwerbowanie odpowiedniej liczby ludzi zdecydowanych świadomie podjąć zadania. Trzeba planować zwerbowanie do KWC ( w najbliższych latach) takiej liczby ludzi (tj. w przybliżeniu około 10% ogółu ludzi dorosłych w społeczeństwie, czyli +/- 2 miliony osób), która zdołałaby wpłynąć na zmianę obyczaju społecznego i złamać panowanie terroru alkoholowego.<
Ruch Światło – Życie jest wspólnotą ewangelizacyjną i tę istotę może realizować także przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, która jest naszym charyzmatem. Ks. Franciszek Blachnicki zakładał, że każdy członek KWC podejmuje ewangelizacyjną pracę u podstaw przez modlitwę, post i świadectwo, pochylając się po konkretnego człowieka upadłego i zniewolonego. Dlatego pozyskiwanie nowych członków także z poza Ruchu jest kluczowe w realizowaniu założeń KWC.
Propozycją ewangelizacyjną przez rozszerzanie dzieła Krucjaty jest podjęcie trudu zorganizowania dnia 28 lutego 2020 (pierwszy piątek Wielkiego Postu, w tygodniu modlitw o trzeźwość) we wszystkich parafiach Archidiecezjii Poznańskiej, w których są  wspólnoty Ruchu Światło – Życie, dnia modlitwy o trzeźwość z promocją KWC. Można spróbować zaangażować inne grupy duszpasterskie z danej parafii. Propozycja skierowana dla parafian może być także mobilizacją dla tych członków naszego Ruchu, którzy jeszcze nie otworzyli się na charyzmat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Służymy z konkretną pomocą w zorganizowaniu tego dnia w parafii.
 
Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia