PODZIĘKOWANIE

A Jezus rzekł do nich: «Dzieci, macie coś do jedzenia?» Odpowiedzieli Mu: «Nie». On rzekł do nich: «Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie». Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć.

(J 21, 5-6)
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drogie Pary Rejonowe, Drodzy Małżonkowie, zakochani w charyzmacie Ruchu Światło-Życie i drodze Domowego Kościoła,

 
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Wam, którzy z tak wielką hojnością odpowiedzieliście na nasz apel (wysłany SMS-em w dniu 14 kwietnia br.) dotyczący prośby o żywność dla głodnych i bezdomnych, którzy zgłaszają się każdego dnia do klasztoru sióstr Elżbietanek w Poznaniu. Wśród darczyńców, oprócz małżeństw i rodzin z Domowego Kościoła, znalazło się kilka osób spoza naszego Ruchu oraz Wojownicy Maryi.
Kochani, od wtorku do dzisiejszego ranka zabraliśmy ponad PÓŁ TONY produktów żywnościowych i 3.000 zł w gotówce. Wiemy też, że wielu spośród Was wsparło jadłodajnię wysyłając pieniądze bezpośrednio na konto. Zebrana żywność oraz pieniądze zostały dostarczone dziś przed południem do jadłodajni sióstr Elżbietanek przy ul. Łąkowej w Poznaniu (jedna z rodzin zebrane przez siebie produkty żywnościowe dostarczyła do sióstr już w dniu wczorajszym).
Wśród zebranej żywności znalazło się:
– ok 80 kg masła i margaryny
– ok. 60 kg różnego rodzaju wędlin
– ok. 80 kg serów i innych produktów mlecznych
– ok. 60 kg słodyczy
– ok. 100 kg konserw
– ok. 80 kg świeżych owoców i warzyw
– ok. 10 kg dżemów i powideł
– ok. 25 kg przetworów zbożowych
– 30 jaj
– kilka zgrzewek wody mineralnej
– 3 kartony woreczków jednorazowych
– 30 słoików.
 
Kochani, jesteście wspaniali. Niech Was wszystkich Pan Bóg błogosławi! Za wszystkich darczyńców każdego dnia modlą się siostry Elżbietanki oraz głodni i bezdomni korzystający z jadłodajni sióstr.
Pomoc będzie zapewne dalej potrzebna. Gdy tylko pojawią się kolejne potrzeby, damy znać.
 
Z nieustanną modlitwą w Waszej intencji
Joanna i Robert Słocińscy
para diecezjalna DK