Rodzina szkołą miłości

Zapraszamy na drugą część warsztatów zatytułowanych „Akademia prowadzenia domu cz.II (nie tylko dla kobiet), które odbędą się w tradycyjnie w Tulcach 19.12.2010 r.

 

Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 17:00
Po Eucharystii odbędą się warsztaty prowadzone przez panią Yvette Sabelle
Zatytułowane: "Akademia prowadzenia domu cz. II (nie tylko dla kobiet)"

O warsztatach:

Tworzenie domu rodzinnego to zadanie bardzo absorbujące. Wiele kobiet "wkłada serce" w prowadzenie swojego domu. Ten wielki entuzjazm można nazwać pasją. Hasło: "pasja" w kontekście prac domowych można interpretować dwojako, w zależności od tego, czy nasze nastawienie jest negatywne, czy pozytywne:

 

można wpaść w "szewską pasję" z powodu bałaganu, hałasu, nieposłuszeństwa i nieznośności domowników. Do tego może dojść niechęć do ciężkiej pracy fizycznej oraz presja czasu i
natłok obowiązków. Powstaje nastawienie negatywne, które motywuje nasze postępowanie. Obrazuje je postawa: "muszę to zrobić, bo tu się nie  da wytrzymać". Dominuje poczucie presji, "musu".

drugą postawę obrazuje zdanie: "Nie – muszę, ale – chcę zrobić porządek (pranie, prasowanie, obiad na czas itp.), bo wtedy będzie miło i przytulnie, będzie dobrze innym i mnie". "Jednak jeżeli nie uda mi się zrobić wszystkiego na czas, bo w międzyczasie reaguję na potrzeby domowników to nic się nie stanie". Lepiej, żeby domownicy czuli się kochani, niż żeby dom był na błysk.

Założenie: Prace domowe są po to, żeby stworzyć "przyjemną i kształtującą" atmosferę dla wszystkich członków rodziny. Można łączyć przyjemne z pożytecznym, angażując innych domowników w prace domowe.

Podczas spotkania omówione zostaną kwestie dotyczące ulubionych prac fizycznych w domu:

sprzątanie (pokoje, łazienka, kuchnia)
pranie (sortowanie, odplamianie, rozwieszanie)
prasowanie (sprzęt, sposób składania, przechowywanie)
gotowanie (jadłospis, zakupy, przepisy)

Warsztat nie jest poważny i ponury :). Podsuwa pomysły na organizację prac domowych dla całej rodziny!

Szczegóły na www.rodzinaszkolamilosci.pl