Relacja ze wspólnych Dni Skupienia Domowego Kościoła i młodzieży z Winograd w Otorowie 14-16 września 2018 r

W dniach 14-16 września 2018 r., od piątku do niedzieli, miały miejsce Rejonowe Dni Skupienia Domowego Kościoła z rejonu Poznań-Winogrady. Odbyły się one drugi rok z rzędu w Otorowie, tym razem pod hasłem „Młodzi w Kościele”. Uczestniczyło w nich 30 rodzin, a w sobotę dołączyła dodatkowo grupa młodzieży z duszpasterstwa salezjańskiego Megafon pod wodzą ks. Bartka Majchrzaka i brata Karola Kliszcza.
W piątek wieczorem mszę św. rozpoczynającą dni skupienia odprawił moderator diecezjalny Archidiecezji Poznańskiej Ruchu Światło-Życie ks. Dariusz Piasecki. W sobotę pan Michał Frąckowicz, świecki ewangelizator z Łodzi, poprowadził z humorem rekolekcje dla małżeństw pt. „Bunt na pokładzie” poświęcone problemom wychowawczym młodzieży. Uwrażliwił nas rodziców, na problemy i napięcia przeżywane przez nasze nastoletnie dzieci. Równolegle, czteroosobowa młodzieżowa grupa ewangelizacyjna „Nazaret” prowadziła rekolekcje dla nastolatków. Najbardziej wzruszające było kończące sobotni program wspólne spotkanie rodziców i młodzieży, kiedy to młodzi modlili się indywidualnie nad rodzicami. W sobotę i niedzielę ks. Bartek Majchrzak dzielił się z rodzicami swoimi doświadczeniami z pracy z młodzieżą w duszpasterstwie Megafon.
Ufamy, że owocem przeżytych dni skupienia będą postanowienia, nowe pomysły i inicjatywy członków Domowego Kościoła i duszpasterzy związane z troską, aby młodzi ludzie czuli się w Kościele potrzebni i docenieni, a w rodzinach mądrze kochani.

Renata i Krzysztof Gibasiewicz, para rejonowa Domowego Kościoła, Poznań-Winogrady