Relacja z Dnia Wspólnoty Rejonu Rataje 17.03.2019 r.

Domowy Kościół rejonu Rataje spotkał się 17 marca 2019 r. na Dniu Wspólnoty w parafii Najświętszej Maryi Bogarodzicy w Poznaniu na Żegrzu. Spotkanie poświęciliśmy tematowi: „Świadectwo – codzienność ucznia Pana”.

Dzień Wspólnoty rozpoczęliśmy… godziną świadectwa. Taką bowiem stało się, trochę niespodziewanie, zawiązanie wspólnoty. Każdy z nas został poproszony, aby przedstawiając się opowiedział, kiedy przyjął Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela oraz wskazał osobę, która go do tego zachęciła. To dzielenie się stało się świadectwem mocy działającego Boga przychodzącego do człowieka.

Konferencję „Świadectwo – codzienność ucznia Pana” wygłosił moderator rejonu ks. Marcin Stefanik SChr. Opierając się na tekście ks. Franciszka Blachnickiego wskazał, dlaczego jesteśmy wezwani do głoszenia Ewangelii, w jaki sposób i kiedy mamy ją głosić. Po konferencji zapoznaliśmy się z wypowiedziami papieża Franciszka z Panamy mówiącymi o naszej odpowiedzialności za przekazywanie wiary ludziom młodym.

Następnie przyszedł czas na wysłuchanie świadectw o głoszeniu Ewangelii. Marcin mówił o głoszeniu Jezusa na Woodstoku, Joanna i Robert o rekolekcjach ewangelizacyjnych.

Szczytem Dnia Wspólnoty jak zawsze była Eucharystia. Mogliśmy ją przeżyć w gronie uczestników Dnia Wspólnoty, do których dołączyły kolejne rodziny z naszego rejonu. Ks. Marcin zaprosił dzieci do wspólnego przeżywania homilii, podczas której – nawiązując do czytanej Ewangelii o przemienieniu Jezusa na górze Tabor – pokazał, w jaki sposób wchodzenie coraz wyżej poszerza zakres widzenia oraz jak ważna jest wspólnota w tym, by iść coraz wyżej.

Dzień Wspólnoty zakończyła agapa.