Uratuj świętego!

Akcja Uratuj Świętego to inicjatywa, która powstała w 2009 roku z inicjatywy dk. Tomasza Trzaski – twórcy Portalu Młodych Diecezji Łomżyńskiej PokolenieJP2.pl jako odpowiedź na potrzebę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją.

Istotą akcji jest codzienna modlitwa wybraną modlitwą za dzieci nienarodzone, których życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Wierzymy mocno, iż ta modlitwa ratuje Zycie dziecka, które jest przecież święte – stąd nazwa akcji „Uratuj Świętego!”.

Tegoroczna – VI edycja akcji – przebiegać będzie od 16 do 24 marca i zakończy się obchodami Dnia Świętości Życia.

Hasłem tegorocznej edycji są słowa „Dobrze, że jesteś…”

które mają podkreślać różne wymiary piękna obecności drugiej osoby. Każdy dzień akcji będzie miał swój temat, który będzie rozwinięciem hasła akcji (np.: Dobrze, że jesteś, bo uczysz mnie kochać!)

Aby włączyć się do akcji wystarczy modlić się razem z uczestnikami akcji dowolnie wybraną modlitwą. Ci, którzy mają taką możliwość – mogą zarejestrować się na stronie internetowej akcji (www.uratujswietego.pl), by dołączyć do społeczności „bohaterów życia”.

Strona Akcji…

Centrum akcji jest Portal UratujSwietego.pl,

na którym każdego dnia akcji ukazywać się będą rozważania nawiązujące do tematu dnia. Będą miały formę tekstową, a także dźwiękową. Znajdziesz tu również można materiały duszpasterskie do przeprowadzenia nowenny we wspólnocie czy parafii. Jest tam też historia Akcji i podsumowanie poprzednich edycji.

Dodatkowym elementem akcji jest codzienny wideokomentarz umieszczany na stronie akcji.

Komentarz ten, nagrywany przez osoby znane z ekranu i nie tylko, ma być pomocą w przeprowadzeniu rozważania i wprowadzeniem do modlitwy. Do tej pory do akcji włączyli się m.in. bp. Stanisław Stefanek, Darek Maleo Malejonek, ks. Artur Godnarski, Ireneusz Krosny, Krzysztof Ziemiec, Tomasz Zubilewicz, Tomek Kamiński, Jan Pospieszalski, Tadeusz Wasilewski, Paweł Kukiz. Przemysław Babiarz, Zbigniew Wodecki, Jarosław Kret, Andrzej Beja-Zaborski, Dariusz Kowalski i Anna Kalczyńska, Krzysztof Skowroński, Katarzyna Łaniewska i inni. (http://www.youtube.com/user/UratujSwietegoPL)

W poprzednich edycjach Akcji wzięło udział prawie 20 tysięcy osób. Po zakończonej nowennie bardzo wiele osób podjęło się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, co pozwala wierzyć, że udało się uratować bardzo wiele ludzkich istnień.