Wystawa o Założycielu Ruchu Światło-Życie do 3 lipca 2018 r.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy multimedialnej w budynku A Wydziału Teologicznego UAM
w Poznaniu ul. Wieżowa 2/4 od poniedziałku do soboty  w godz. 7.00 -21.30 do 3 lipca br..Inicjatorem wystawy jest moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek. Impulsem do jej powstania było kolejne sympozjum naukowe w Sejmie o ks. Blachnickim. Wydarzenie to wpisało się w serię inicjatyw organizowanych z okazji 30 rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Odbyło się ono w marcu 2017 r pod tytułem ks. Franciszek Blachnicki ( 1921-1997) – wychowawca wolnych ludzi” Sympozjum było organizowane z inicjatywy Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Warto w tym miejscu nadmienić o uchwale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie upamiętnienia ks. Franciszka Blachnickiego, za którą zagłosowało 430 posłów. Tekst uchwały jest wyłożony przy wystawie.  
Wystawa była prezentowana w różnych miejscach Polski przez cały kończący się obecnie rok formacyjny, który przeżywaliśmy pod hasłem „ Sługa Niepokalanej”.  Rok ten miał przybliżyć postać i nauczanie  założyciela Ruchu Światło-Życie.
Wystawa w naszej archidiecezji  w tym terminie  wpisuje się  w obchody 1050 lecia biskupstwa poznańskiego, ponieważ nasz ruch odegrał dużą rolę w duszpasterstwie Archidiecezji w ostatnich prawie 50 latach. 
Wystawa będzie u nas 6 dni dłużej niż wstępnie zapowiadaliśmy. Z Poznania będzie zawieziona do Krościenka gdzie w Centrum Ruchu Światło-Życie będzie miała stałe swoje miejsce.