2021/22 Rok Jubileuszowy Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Poznańskiej

Obecny rok formacyjny w Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji jest Jubileuszowym Rokiem. 50 lat temu w oazach rekolekcyjnychw Krościenku i okolicy  po raz pierwszy uczestniczyli  z Archidiecezji Poznańskiej: młodzieź, osoby dorosłe, siostry zakonne, klerycy i kapłani widoczni na załączonym zdjęciu z Dnia Wspólnoty w 1971 r. Wówczas wszystkie grupy rekolekcyjne w 13 dniu oazy spotykały się w jednym miejscu na górze Błyszcz. Miejsce to zostało nazwane przez Ojca Franciszka Blachnickiego  Górą Tabor.

Po rekolekcjach zaczęłą sie praca  w ciągu roku formacyjnego 1971/72  i ten rok został uznany jako początek naszego ruchu w Archidiecezji Poznańskiej. Od dłuższego czasu od Oazowiczów zbieramy  świadectwa i zdjęcia do opracowania historii Ruchu Światło – Życie w Archidiecezji Poznańskiej. Efektem tego była  m.in. prezentacja multimedialna:” Ks. Stanisław Hartlieb, a początki Ruchu Światło – Życie w Archidiecezji Poznańskiej ” i świadectwa osób mówiące o  wkładzie śp.ks. Hartlieba  budowniczego ośrodka oazowego i proboszcza w Konarzewie latach 1945 – 1989 w początki Ruchu.w kraju i diecezji podczas zeszłorocznej pielgrzymki : https://www.poznan.oaza.pl/dk/relacja-z-diecezjalnej-pielgrzymki-ruchu-swiatlo-zycie-19-wrzesnia-2020-r

Na załączonym zdjęciu śp.ks.Stanisław Hartlieb siedzi w środku w ciemnych okularach, a z Jego prawej strony śp.ks Włodzimierz Okoniewski proboszcz par. NSPJ w Poznaniu na Jeżycach, gdzie powstała jedna z pierwszych wspólnot oazowych obok par. św. Jana Kantego w Poznaniu.

Zwracamy się z prośbą o nadsyłanie archiwalnych zdjęć z rekolekcji, których brakuje  w naszej galerii na tej stronie. Prosimy  również  o świadectwa uczestników wspólnot oazowych, ukazujące w jaki sposób Bóg poprzez formację w Ruchu wplynął na Wasze życie na adres e-mail ; 

” Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy ! ” 

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 11 czerwca 2022 r. na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, na które już teraz zapraszamy wszystkich uczestników oaz teraźniejszych i w przeszłości.