Oaza Nowego Życia I stopnia 2018

Oaza Nowego Życia I°
15 lipca – 31 lipca 2018 r
Czarna Górna (Bieszczady)
koszt uczestnictwa: 849 zł* (plus koszty dojazdu)
wspólny wyjazd na rekolekcje i powrót do Poznania

Oaza Nowego Życia I stopnia jest formą przeżyciowych rekolekcji zamkniętych dla młodzieży w wieku od 16 lat. Rekolekcje te jest istotnym elementem na drodze ku dojrzałej wierze. Głównym celem tych rekolekcji są „nowe narodziny”, czyli przyjęcie Chrystusa jako osobistego Pana i Zbawiciela. Uczestnicy, którzy dobrze wejdą w te rekolekcje przeżyją je jako przebudzenie i początek drogi ku dojrzałej wierze. Odjadą do domu zaś ubogaceni w dar nowego życia.

Program Oazy Nowego Życia przewiduje m.in. codzienną modlitwę, przeżywanie Eucharystii, wspólne śpiewy, spotkania w małej grupie, pogodny wieczór, wyprawy odkrywcze, Namiot Spotkania i Szkołę Modlitwy.

Czarna Górna – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim, w gminie Czarna. Niewątpliwą atrakcją miejsca jest dawna cerkiew greckokatolicka pw. św. Dymitra Męczennika, a obecnie kościół rzymskokatolicki z zachowanym niemal w komplecie ikonostasem i ołtarzami bocznymi. W Czarnej funkcjonuje także jedna z najstarszych w Polsce kopalnia ropy naftowej. Niedaleko od Czarnej znajdują się brzegi Jeziora Solińskiego.

Schronisko w Czarnej Górnej

Zgłoszenia na oazy
Zasady zgłoszeń

Oaza nie jest kolonią, obozem czy inną formą wypoczynku dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim przeżyciowymi rekolekcjami realizowanymi według charyzmatu Ruchu Światło-Życie powierzonego Sł. Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu dla odnowy Kościoła.

Zgłoszenia na oazy

* Cena obowiązuje przy zgłoszeniu do końca maja. Po tym terminie koszt wzrasta o 30 zł.