Oaza Nowej Drogi III stopnia 2018

Oaza Nowej Drogi III°
3 sierpnia– 19 sierpnia 2018 r
Koszyce Małe, Pogórze Karpackie
koszt uczestnictwa: 929 zł* (plus koszty dojazdu)
wspólny dojazd i powrót do Poznania

Nazwa „Oaza Nowej Drogi” określa etap formacji przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i nawiązuje do takich biblijnych pojęć, jak: „nowe życie” i „nowy człowiek” oraz do terminu: „droga” – którym określano chrześcijaństwo w czasach apostolskich.
Oaza Nowej Drogi III stopnia jest formą przeżyciowych rekolekcji zamkniętych dla młodzieży w wieku od lat 13. Program zawiera refleksję nad fundamentami chrześcijańskiej wspólnoty, podejmuje rozważania nad wartościami tworzącymi więzi wspólnotowe oraz ukazuje konsekwencje płynące z przynależności do społeczności Kościoła.
Program Oazy Nowej Drogi przewiduje m.in. codzienną modlitwę, przeżywanie Eucharystii, wspólne śpiewy, spotkania w małej grupie, zdobywanie sprawności, pogodny wieczór, wyprawy odkrywcze i poznawcze.

Koszyce Małe to miejscowość położona w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w północnej części Pogórza Karpackiego, w dolinie Białej.

Dom rekolekcyjny w Koszycach

Zgłoszenia na oazy
Zasady zgłoszeń

Oaza nie jest kolonią, obozem czy inną formą wypoczynku dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim przeżyciowymi rekolekcjami realizowanymi według charyzmatu Ruchu Światło-Życie powierzonego Sł. Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu dla odnowy Kościoła.

Zgłoszenia na oazy